1 مرداد 1403 7:30 ق.ظ

لوگوی سایت شهرداری اسدیه

.

به گزارش روابط عمومی شهرداری اسدیه، یادواره شهید برونسی و شهدای کارگر شهر اسدیه با حضور فرجامی فرد فرماندار شهرستان درمیان ،خزاعی امام جمعه شهرستان، بشیری فرمانده سپاه شهرستان،حسینی فرمانده انتظامی شهرستان، صادقی شهردار اسدیه و جمعی از مدیران شهرستان در سالن اجتماعات اداره کتابخانه ها برگزار شد.
صادقی شهردار اسدیه در حاشیه این برنامه با بیان اینکه آزادسازی خرمشهر از چنگال رژیم بعثی نمونه بارز امدادهای الهی و غیبی در دوران هشت سال دفاع مقدس است، اظهار داشت: نیروهای مردمی، ارتش و سپاه با دست خالی در برابر لشکر تا دندان مسلح بعث عراق ایستادگی کرد و با خلق حماسه ای بزرگ در ۳۴ روز از سقوط خرمشهر جلوگیری کردند.
وی دفاع مقدس را یک فرصت بزرگ انسان سازی دانست که درس مقاومت، ایثار، غیرت، مردانگی و … را به جامعه به ارمغان آورد و این فرصت را در اختیار ما قرار داد تا فصل با شکوهی از تاریخ انقلاب اسلامی برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی رقم بخورد.
صادقی رشد، توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور را در عرصه‌های مختلف مدیون ایثار و فداکاری های رزمندگان دفاع مقدس دانست و گفت: فتح خرمشهر پس از ۵۷۸ روز اشغال به عنوان یک فتح عظیم، بازتاب جهانی زیادی داشت و تمام دشمنان و پشتیبانان رژیم بعثی از این فتح بزرگ در حیرت و ماتم فرو رفته بودند و هرگز باور نداشتن که رزمندگان ما بتوانند با دست خالی و ایمان راسخ به این فتح بزرگ برسند.
شهردار اسدیه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والا مقام، هدف از برگزاری یادواره را ارتقاء سطح فرهنگ کار و تولید و رواج جهاد و شهادت و ایثار در جامعه کار و تولید در شهر اسدیه اشاره کرد.
وی شهدای کارگر را الگوهایی بی‌مانند و مثال‌زدنی خواند و تاکید کرد: هر انسانی در حیات و زندگی خود دو سلوک مادی و معنوی دارد و سلوک مادی به مسئله معاش و اسباب و لوازم دنیا اشاره دارد و سلوک معنوی آن چیزی است که انسان را به خداوند متعال نزدیک می‌کند.
مسعود صادقی بیان کرد: شهید کارگر در هر دو مرحله سلوک در جایگاه برتر و والایی قرار دارد، چرا که در سلوک مادی با ایفای نقش در حوزه تولید و رفع نیاز هم‌وطنان و خدمت در مسیر اعتلای میهن به خوبی به ایفای نقش پرداخته و در سلوک معنوی نیز مقامی بالاتر از مقام شهید وجود ندارد.
صادقی افزود: شهدای کارگر به واسطه احساس مسؤولیت و نوع‌دوستی در قبال میهن اسلامی این مقام و جایگاه را کسب کرده‌اند و شهدایی با این خصوصیات شایسته الگو شدن هستند.
صادقی شهردار اسدیه تصریح کرد: یکی از مهمترین گروه‌های جامعه هدف در دولت مردمی سیزدهم جامعه کارگری است و وظیفه ما خدمت‌رسانی به جامعه کارگری است چرا که آنان ستون‌های انقلاب هستند و دولت سیزدهم تلاش می‌کند فضای کسب و کار و تولید و هم معیشت کارگران را بهبود ببخشد
وی ادامه داد : کسی که مشغول کار بوده و نام وی کارگر است جزو شریف‌ترین انسان‌های روی زمین قرار می‌گیرد و با یک نگاه دقیق و وسیع می‌توان گفت که تمام اقشار جامعه کارگر هستند و این افتخار بزرگی است.
لازم به ذکر است: دراین یادواره از خانواده های شهدای کارگر شهرستان درمیان تقدیر بعمل آمد.