31 تیر 1403 9:00 ق.ظ

لوگوی سایت شهرداری اسدیه

.

به گزارش روابط عمومی شهرداری اسدیه، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان به همراه یکی از کارکنان آن اداره، با شهردار اسدیه دیدار و در خصوص برنامه ها و اقدامات مشترک در حوزه محیط زیست اسدیه ، گفتگو نمودند.

رییس سازمان محیط زیست شهرستان درمیان ضمن تشکر از مهندس صادقی شهردار به جهت نگاه ویژه و خاص در بحث سایت پسماند بیان کرد: وجود سایت پسماند یکی ضروریات این شهرستان بوده است که با احداث سایت مدیریت پسماندهای عادی در مرکز شهرستان و بازیافت زباله و کاهش دفن پسماند، می‎توانیم از آسیب به طبیعت بکاهیم.

محمدعلی خسروی زارگز ادامه داد: مكان فعلی دفع پسماندها كه در منطقه این شهرستان است ، کاملا اصولی و با استاندارد های محیط زیستی بوده که اين مسئله نگرانی های ما در بحث چشم انداز طبیعی کاملا رفع کرده است که یقینا این امر فقط با مدیریت مناسب مجموعه شهرداری امکان پذیر بود

وی در انتها بیان کرد: با بکارگیری تمهیدات لازم می توان پسماندهای این شهرستان را که دارای سایت دفن بهداشتی مجوزدار است، به چرخه مدیریت صحیح و اصولی وارد کرد.

شهردار اسدیه با اشاره به اینکه کاهش دفن پسماند از اهداف مهم این مجموعه است، اظهار داشت:دفن پسماند مضرات بسیاری برای طبیعت و حیات انسان‌ها دارد و ما در شهرداری اسدیه در تلاشیم تا در جهت رضایتمندی بیشتر شهروندان با هدف گذاری صحیح میزان بازیافت پسماندها را کاهش دهیم. وی افزود: در نظر گرفتن مشوق های حمایتی برای شهروندان در ازای تفکیک زباله ، گام محکم در جهت حفظ محیط زیست و تشویق شهروندان است که شهرداری با لحاظ کردن این موضوع می تواند ضمن فرهنگ سازی در کاهش هزینه پسماند مردم را در این امر مشارکت دهد.

همچنین در این نشست مسائل و مشکلات مربوط به پسماندها، محل های دفن و جمع آوری آن در در سطح شهرستان مطرح شد.