1 مرداد 1403 6:16 ق.ظ

لوگوی سایت شهرداری اسدیه

.

به گزارش روابط عمومی شهرداری اسدیه، کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان به ریاست فرماندار شهرستان درمیان و با حضور اعضای کارگروه به دبیری شهردار اسدیه تشکیل شد.
در ابتدای جلسه شهردار اسدیه ضمن عرض خوش آمدگویی به اعضا گزارشی از روند اجرای مصوبات و اقدامات صورت گرفته در این خصوص ارائه نمود.
صادقی با بیان اینکه به سبب انتقال عوامل بیماری زا توسط حیوانات، مجاورت انسان با حیوانات یکی از مهمترین عواملی است که بیماری در انسان را تشدید می‌کند، اظهار کرد: باید اطلاع رسانی گسترده‌ای توسط اصحاب رسانه در خصوص آسیب‌های بهداشتی ناشی از حضور حیوانات در مناطق مسکونی صورت گیرد.
وی با اشاره بر اینکه در جهت حفظ سلامت اجتماعی و کاهش بیماری‌های قابل انتقال حیوان به انسان نیازمند بکارگیری رویکردی پیشگیرانه هستیم، بیان داشت: در تحقق این امر مهم باید از توان و مشارکت تشکل‌های مردم‌نهاد بهره‌مند شد.
فرماندار شهرستان با اشاره به خطر افزایش جمعیت سگ های ولگرد در سطح شهرستان و افزایش گزیدگی های گزارش شده وضعیت شهرستان را در این زمینه ویژه اعلام کردو افزود با کمک سازمان مردم نهاد مستقر در مرکز استان و با کمک مالی از طریق دهیاری ها نسبت به زنده گیری ، واکسیناسیون و عقیم سازی این سگ ها اقدام گردد.
همچنین باتوجه به اهمیت موضوع در این شهرستان مقرر شد به منظور انجام واکسیناسیون و عقیم سازی سگ ها بلاصاحب مکانی موقت توسط شهرداری ها پیش بینی گردد و همچنین به کلیه صاحبان سگ های صاحبدار در خصوص انجام واکسیناسیون سگ ها و نگهداری آن ها در داخل منزل اطلاع رسانی صورت بگیرد.