4 خرداد 1403 1:56 ق.ظ

لوگوی سایت شهرداری اسدیه
شعار 1402

.

به گزارش روابط عمومی شهرداری اسدیه، کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان با حضور مطلبی پور معاون عمرانی فرماندار، صادقی شهردار اسدیه و سایر بخشداران، شهرداران و مدیران عضو کارگروه در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.
در ابتدای جلسه شهرداران گزارشی از اقدامات انجام گرفته و چالش های پیش روی جمع آوری سگ های ولگرد ارائه دادند.
مطلبی پور در این کارگروه با اشاره به خطر افزایش جمعیت سگ های ولگرد در سطح شهرستان و امکان خطرات ناشی از گزیدگی و سرایت بیماری های ناقل به انسان از این طریق خواستار تعامل شهرداری ها، بخشداریها، دهیاری ها و دامپزشکی جهت تعیین تکلیف سگ های ولگرد و انتقال آن ها به مراکز تعیین شده در استان و فرهنگ سازی و برگزاری کلاس های آموزشی توسط شبکه بهداشت و دامپزشکی جهت دفع صحیح پسماندهای غذایی که عامل اصلی حضور سگ های ولگرد در سطح شهرها و روستاها است، شد.
شهردار اسدیه نیز در این جلسه با تأکید بر ضرورت اهتمام دستگاه‌های متولی در خصوص ساماندهی سگ‌های بلاصاحب، افزود: برای کنترل جمعیت این حیوانات نیازمند حمایت جمعی و کار گروهی در شهرستان هستیم.
مهندس صادقی یکی از مشکلات مهم بهداشتی و اجتماعی در بسیاری از شهرها را وجود حیوانات ناقل بیماری به انسان به‌ویژه سگ‌های بلاصاحب دانست و افزود: با شناخت برخی از بیماری‌های قابل‌انتقال بین حیوان و انسان و به خطر افتادن سلامت انسان‌ها، در هیچ نقطه‌ای از خیابان‌ها و معابر شهر ، حضور آزاد سگ بدون صاحب، پذیرفته‌شده نیست و به همین دلیل نیازمند همکاری دستگاه های متولی و گروه‌های مردم نهاد برای کنترل اصولی این موضوع هستیم.
شهردار اسدیه گفت: با برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری صحیح و اصولی می‌توان، از بسیاری از عواملی که سلامت عمومی جامعه را به خطر می‌اندازند، پیشگیری کرد.
وی با قدردانی از تلاش دستگاه‌ها و گروه‌های مردم نهاد در این زمینه، تصریح کرد: به منظور حل و فــصل این موضوع، از هرگـــونه پیشنهاد و همکاری سمــنهای مردم نهاد و کارشناسان، استـــقبال خواهیم کرد.
همچنین در این جلسه مقرر شد ساخت محل نگهداری موقت حیوانات بلاصاحب توسط شهرداری مرکز شهرستان و تامین اعتبار لازم آن توسط فرمانداری پیگیری گردد.